O nas

Nasza hodowla została zarejestrowana w 2020 roku w Polskim Związku Felinologicznym, należącym do Międzynarodowej Federacji WCF (World Cat Federation). Nie jesteśmy dużą hodowlą, w naszym domu mieszkają 2 kotki. Szyszka – urokliwa niebieska szylkretka rasy Kot Brytyjski Krótkowłosy, która przyjechała do nas z Nowego Dworu Mazowieckiego od państwa Petrykowskich. I jej córka – liliowa szylkretka, zwana przez nas Kiciulkiem.

GIOIA Sweet HoneyDukes*PL, bo to pełne rodowodowe imię Szyszki, jest wspaniałą przedstawicielką rasy, z ciekawskim, zrównoważonym charakterem. Uwielbia towarzyszyć nam w codziennych obowiązkach i ze stoickim spokojem znosi towarzystwo całej naszej psiej ferajny. Kiciulek – ATIRA Grum Bu*PL – urodziła się w naszej szafie w pierwszym miocie Szyszki i od początku rozkochiwała nas swoim uroczym charakterem. Jest kocim puchatym aniołem mruczącym cichutko na dzień dobry.

Wszystkie nasze zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną.

Nasza hodowla jest wolna od FIV i FeLv. Szyszka i Kiciulek są genetycznie wolne od PKD (wielotorbielowatości nerek) – ciężkiej choroby często nękających brytyjczyki.

Jesteśmy członkami Klubu Hodowców Rasy – Bri Cat Club.

W razie pytań, zachęcam do kontaktu

%d blogerów lubi to: